Muumikulho Lumikuutamo (2021)

13,90

• Nopea toimitus 1-7 vrk • Ehjänä perille

Myynnissä Arabian tuotannosta poistunut muumikulho Lumikuutamo. Kulho on hyvässä kunnossa. Kulhon lasitteessa on muutama valkoinen piste ja/tai haaleita pintanaarmuja. Värit ovat vahvat ja lasitteessa on hieno kiilto tallella. Toimitettaessa kulho pakataan huolellisesti uusiutuvia pakkausmateriaaleja käyttäen.

• Laajat maksutavat

muumimukit rahaksi

Vain 1 varastossa

Tuotetunnus (SKU): 1056 Osastot: , , Avainsanat tuotteelle ,
 

Kuvaus

• Kuntotarkastetut tuotteet • Myös lasku/osamaksu • Moomin Characters Oy lisenssinhaltija

Muumikulho Lumikuutamo jatkaa Tove Janssonin Taikatalven (1957) tarinaa ja kuvaa ihmeellistä talvea, jonka Muumipeikko kokee ensimmäistä kertaa elämässään. Lumikuutamo on yksi monista muumikulhoista, joihin Taikatalvi-teos on antanut inspiraationsa.

Lumikuutamon kuvitus pohjautuu Taikatalvi-teoksen alkuun, jossa ikkunan läpi paistanut kuutamo herätti Muumipeikon. Normaalisti Muumit nukkuvat läpi talven. Herätessään talviunilta Muumipeikko tuleekin kokemaan aivan uusia ja mitä ihmeellisimpiä asioita. Yksi näistä hetkistä koetaan kulhon toisella puolella, jossa Muumipeikko on kietoutunut kylpytakkiin, joka antaa suojaa, kunnes Muumipeikon talviturkki ehtii kasvaa paksummaksi. Kuvassa nähdään myös Pikku Myy sekä uusi ystävä Tuu-tikki, joiden kanssa Muumipeikko tulee viettämään koko talven. Koko kolmikko katselee jään peittämälle merelle, jossa eloon herännyt Lumihevonen laukkaa kohti horisonttia.

Lumikuutamo-astiastoon kuuluu kulhon lisäksi muki, minimukit sekä kaksi kahvilusikkaa.

Kurkkaa myös muut talvisesonkikulhot tästä.

Löytyykö sinulta Lumikuutamo-muumikulho ja haluaisit myydä sen? Me myös ostamme muumikulhoja. Klikkaa tästä, täytä lomake ja saat tarjouksen vielä saman päivän aikana.

Lisätiedot

Paino 0,35 kg (kilogramma)

Saatat myös pitää...

  • Muumikulho Hento lumisade (2018)

  • Muumikulho Tykkylumi (2019)

  • Muumikulho Lumihevonen (2016)

  • Muumikulho Kevättalvi (2017)